NAJLEPSZA FIRMA SPRZĄTAJĄCA W OKOLICY !

PRACUJEMY Pn - So 07:00 - 22:00

mobile-icon Zadzwoń lub wyślij SMS !+48 511 385 584
mobile-icon Zadzwoń lub wyślij SMS !+48 696 293 456

ABC prania- Jak czytać symbole na metkach

PRANIE

Sam proces prania jest prosty – polega na wrzuceniu ubrań do automatu, dodaniu proszku i nastawieniu odpowiedniego programu. Problem zaczyna się wcześniej. Ubrania należy posortować, a tutaj liczy się kolor, rodzaj tkaniny oraz temperatura prania. Z kolorem i tkaniną powinniśmy sobie poradzić, natomiast o temperaturze prania poinformują nas symbole na metkach naszych ubrań. To samo tyczy się suszenia, prasowania, prania chemicznego oraz używania wybielaczy i odplamiaczy.

Często mamy problem z odczytaniem symboli, sama nie wszystkie pamiętam i korzystam ze ściągi, którą przeczytacie poniżej.

pranie

NIE PRAĆ oznacza całkowity zakaz prania w wodzie i sygnalizuje czyszczenie. Ubrania z takim symbolem nie mogą być prane ręcznie ani maszynowo.

PRANIE DELIKATNE dotyczy tkanin syntetycznych

PRANIE Z ZACHOWANIEM OSTROŻNOŚCI informuje, że ubranie musi być prane w systemie łagodnym i często oznacza wybór programu do prania tkanin delikatnych.

PRASOWANIE

Prasowanie do temperatury 110 °C dotyczy prasowania wiskozy, nylonu, poliakrylu itp. Ubrania powinny być prasowane bez użycia pary.

Prasowanie do temperatury 150 °C dotyczy prasowania wełny, nylonu, wiskozy, poliestru. Można prasować przy użyciu pary.

Prasowanie do temperatury 200 °C dotyczy prasowania bawełny i lnu

prasowanie

SUSZENIE

Tak jak przy symbolach prasowania, tak przy suszeniu kropki oznaczają temperaturę.

Jedna kropka oznacza suszenie w niższej temperaturze, wybieramy wtedy tryb łagodny. Taki program automatycznie redukuje prędkość obracania się bębna.

suszenie

STOSOWANIE WYBIELACZY I ODPLAMIACZY

Jeśli tylko zobaczycie takie symbole na Waszych metkach to udajcie się do profesjonalnego punktu czyszczenia chemicznego. Pracownicy będą dokładnie wiedzieć jak zadbać o Wasze ubrania.

odplamianie

do pobrania / do wydrukowania

tablica symboli >>>