NAJLEPSZA FIRMA SPRZĄTAJĄCA W OKOLICY !

PRACUJEMY Pn - So 07:00 - 22:00

mobile-icon Zadzwoń lub wyślij SMS !+48 511 385 584
mobile-icon Zadzwoń lub wyślij SMS !+48 696 293 456

SPRZĄTANIE PO ZIMIE, czyli ogród gotowy na wiosnę

Marzec to czas, gdy zaczynamy myśleć o nadchodzącym sezonie. Kiedy przyjdzie ocieplenie powinniśmy zadbać o ogród i przygotować plan sprzątania po zimie.

Sprzęt

Dobra organizacja to podstawa przy porządkowaniu ogrodu. Przygotowania warto rozpocząć od sprawdzenia wszystkich narzędzi ogrodowych.

Wiosenne porządki należy rozpocząć od dokładnego wygrabienia trawnika,

Ważne jest, aby przybory były czyste, dlatego przed ich użyciem należy je naostrzyć i zdezynfekować. Łopata, sekator, grabie to podstawowy sprzęt wykorzystywany w ogrodzie. Jeśli w procesie długoletniego użytkowania, akcesoria uległy zniszczeniu, warto zainwestować w nowy sprzęt, którego jakość wpłynie na usprawnienie prac ogrodowych.

Nawierzchnia, taras, altana, meble

W trakcie wiosennych porządków nie zaszkodzi zadbać o wyposażenie ogrodu. Taras, altanka, nawierzchnie oraz meble ogrodowe również wymagają konserwacji.

Taras i meble ogrodowe również wymagają odświeżenia po zimie

Jeśli w naszym ogrodzie znajdują się drewniane elementy, z pewnością po zimowych miesiącach wymagają one poddania impregnacji z użyciem specjalistycznych środków pielęgnacyjnych.

Najwięcej uwagi powinniśmy poświęcić wizytówce ogrodu – tarasowi. Płytki ceramiczne, kompozyt drewniany, kamień naturalny oraz egzotyczne drewno to przykłady materiałów pokrywających przydomowe tarasy. W zależności od materiału musimy stosować różne metody pielęgnacyjne. Istnieje jednak jeden wyjątek w postaci kompozytu drewnianego.

Uporządkowany trawnik, przycięte drzewa i krzewy oraz czysty taras świadczą o tym, że domownicy są przygotowani na przyjście wiosny. Dla większości osób wiosenne porządki nie kojarzą się z niczym przyjemnym. Warto jednak popracować przez tydzień, aby cieszyć się pięknym ogrodem przez kolejnych sześć miesięcy .